Motordoki

Minden ami zörög, csattog vagy berreg, illetve ami a motorozáshoz szükséges.

Moderátor: F.Tamás

Re: Motordoki

HozzászólásSzerző: Duti » 2013.03.17. 12:09

ups +l ez lemaradt :lol:
Duti
Írogató

Hsz: 38

HozzászólásSzerző: Leaderfox » 2013.03.19. 11:39

Nos…egy szösszenet…
Megvolt a tavaszi szervizem…
13.000km van a motorban, így volt gyertya, olaj és olajszűrő, valamint általános folyadékcsere (hűtés+fékolaj)…
Kértem szelephézag-ellenőrzést is, de nem vagyok benn biztos, hogy ez megtörtént!!!
A fizetendő árat kissé sokalltam, de mit tudok tenni…kifizettem és tanultam belőle!!!
A következőt magam fogom megcsinálni, s itt jön egy ötlet részemről:
Mit szólnátok hozzá, ha minden ősszel/tavasszal egy amolyan klubszervíz/csináld-magad/csináljuk együtt napot tartanánk?
Biztosan sok klubtag (és magamfajta „kívülálló”) van, aki benne lenne, s biztosan vannak akik nagyobb rutinnal bírnak, így esetleg tudnák mentorálni a közös munkát!!!
Ennek több előnye is lenne:
-megspórolt pénz (jelen esetben mintegy 20000Ft munkadíj)
-egyfajta találkozási lehetőség szerelési tapasztalatcserével, kérdezz-felelek stílusban
-idővel mindenki megtanul egyfajta szerelési/karbantartási alapokat
-minimális ráfordítással megoldható a dolog (csak egy csarnok/nagyobb műhely kell egy napra)
-egybe lehetne kötni amolyan börze-félével (kiegészítők, alkatrészek adok-veszek lehetősége)

Gondoljátok meg…én megtettem…
Egy lélekkel megáldott gép, ami a benzinben lévő kémiai energiát átalakítja egy kis zörgéssé, csattogássá, némi puffogássá, rezgéssé valamint egy csekély mozgási energiává...egyszóval életérzéssé!!!
Leaderfox
Posztvető

Hsz: 57

HozzászólásSzerző: Motordoki » 2013.03.20. 22:07

olaszi írta:motor 80km/h ig remekül gyorsul, pont úgy reagál ahogy már megszoktam tölle. De 80 fölött mikor még oda húznám neki egyszerüen meg áll a gyorsulása, elveszti az erejét, olyan mintha megállna az egyik henger, és vissza-vissza is puffog..

Szervusz Olaszi!
Az általad leírt probléma 90 százalék, hogy elektromos hiba(ez csak feltételezés). Első körben nézd meg a gyertyakábelek állapotát. Sokszor az okoz ilyen jelenséget, ha áthúz valahol. Azután ellenőrizd a légszűrőt, és utána a tüzelőanyag ellátó rendszert.
Üdv.
Motordoki
Posztvető

Hsz: 80

HozzászólásSzerző: homokret13 » 2013.03.31. 15:03

Halihó, vettem egy 125-ös Shadow-t még tavaly nyáron. Arra lennék kíváncsi hogy a szép csendes gyári hangból hogy tudnék kihozni egy vad mélyebb hangot? Egyedi kipuf kell hozzá vagy tudok valamit neki csinálni ? :O Előrre is köszönöm a választ :)
homokret13
Baby

Hsz: 1

HozzászólásSzerző: F.Tamás » 2013.04.01. 18:26

Szia Homokrét ;-) !

http://www.simateam.hu Béláéknak biztosan lesz ötletük.
Motoros üdvözlettel:
FT
Honda Shadow VT750C4
F.Tamás
Terminátor

Hsz: 1403

HozzászólásSzerző: olaszi » 2013.04.12. 20:14

Üdv!

Köszönöm a választ, ezt megint átnéztem, majd jött a karbi. Szétkaptuk, és láss csodát az egyik henger főfúvókája részlegesen el volt dugulva. Én marha, télire benne hagytam a karbiban a benzint, abból kivált valami trutyi, és azt, ahogy meg van írva, fel is szívta. A keverék arány elmászott, és meg s állt az első hengerem. :)
olaszi
Írogató

Hsz: 11

HozzászólásSzerző: olaszi » 2013.04.15. 20:01

Keresnék olyan eberkét aki, vagy kölcsönbe, vagy elfogatható áron tudna nekem egy üveggyertyát biztosítani. Egyszerűen nem boldogulok az alapjáratommal. :( A környéken meg egy megbízható szerelő sincs....
olaszi
Írogató

Hsz: 11

HozzászólásSzerző: monguzka77 » 2013.04.15. 21:30

hello Motordoki!
Nemrég vettem egy 1988 as honda vt 750 c motort.Lenne vele egy kis probléma.
A kuplungja csuszik cseréltem rajta kuplung föhengert , a kuplunglamellák jó állapotba vannak mégis csuszik a kuplung.
Ehhez kérném segítségedet ,hogy javítottál már ilyen problémával motort?
Meg még valami Hengerfej pakolást hol lehet szerezni hozzá, ?
Köszönöm Válaszod. Szép napot
Üdv Lengyel Attila
monguzka77
Baby

Hsz: 1

HozzászólásSzerző: Motordoki » 2013.04.16. 19:37

monguzka77 írta: a kuplunglamellák jó állapotba vannak mégis csuszik a kuplung.

Szervusz Attila!
A nyomórugók állapotát nézd meg! 43,9mm(88'vt750) alatti hossznál cserélni kell. Ez ilyen idős motornál, már gyakran elő szokott fordulni. Ami még lehetséges, hogy valamikor autóba való olajat töltöttek bele, vagy valami csoda adalékot adtak az olajhoz. Ha a lamellák jók (kb.) ezek amik elsősorban okozhatják a csúszást.
Üdv.
Motordoki
Posztvető

Hsz: 80

HozzászólásSzerző: Leaderfox » 2013.04.25. 21:32

Tudja valaki, hogy miként lehet a szivatót (vt750c4) "szorosabbá" tenni?
Ha behúzom szinte teljesen "visszaugrik"...
Egy lélekkel megáldott gép, ami a benzinben lévő kémiai energiát átalakítja egy kis zörgéssé, csattogássá, némi puffogássá, rezgéssé valamint egy csekély mozgási energiává...egyszóval életérzéssé!!!
Leaderfox
Posztvető

Hsz: 57

ElőzőKövetkező

Vissza: Technika, felszerelés